ويژگي يک فرش خوب

1444 بازدید
ويژگي يک فرش خوب
  • توضیحات

    اگر از آن دسته افرادي هستيد که خانه را مکاني براي استراحت و آرامش خود برمي‌گزينيد، بهتراست در مورد نوع کف‌پوش در خانه مقداري وسواس به خرج دهيد تا فضايي کاملا ايده‌آل و آرامش‌بخش براي شما در فضاي خانه فراهم شود

  • تماس با کارشناسان ما

    تلفن ثابت : 03154759144

    تلفن همراه : 989120302509+

    ایمیل : info[@]afshincarpet.com

ويژگي يک فرش خوب


 اگر از آن دسته افرادي هستيد که خانه را مکاني براي استراحت و آرامش خود برمي‌گزينيد، بهتراست در مورد نوع کف‌پوش در خانه مقداري وسواس به خرج دهيد تا فضايي کاملا ايده‌آل و آرامش‌بخش براي شما در فضاي خانه فراهم شود. فکر کردن راجع به سبک زندگي‌تان و همين‌طور در مورد عادت‌هاي روزمره‌تان مي‌تواند شما را به يک انتخاب مناسب در مورد فرش با طول عمري بالا سوق دهد. پوشش مناسب براي کف خانه‌ها يکي از اصلي‌ترين نکاتي است که بايد رعايت شود. با انتخاب يک کف‌پوش مناسب، آرامش و راحتي از پا به کل بدن انتقال پيدا مي‌کند.
در اين مقاله به چند نکته مي‌پردازيم تا انتخاب شما آگاهانه‌تر صورت گيرد

 ويژگي اول:
براي انتخاب فرشي مناسب و ايده‌آل اولين قدم اين است که شيوه استفاده از اتاق و نوع کاربرد آن‌را در نظر داشته‌باشيد. براي مثال، فرشي که در يک اتاق پذيرايي پر رفت و آمد و يا در يک اتاق ناهارخوري شلوغ انداخته مي‌شود حتما بايد قابليت پا خور بودن را داشته باشد و براي استفاده‌هاي طولاني مدت و مقاوم بودن در برابر گرد و غبار انتخاب شود ولي براي فضايي مانند اتاق خواب که مکاني براي استراحت است و همچنان پر رفت و آمد هم نيست مي‌توانيد فرشي با جنسي لطيف و از طيف رنگ‌هاي روشن استفاده کنيد. با استفاده از اين نوع فرش فضاي اتاق همچنان ملايم‌تر و لطيف‌تر نمايان مي‌شود.

ويژگي دوم:
در دومين قدم بهتر است به سبک زندگي‌تان توجه خاصي داشته‌باشيد، اگر کودکي داريد و يا از حيوانات خانگي نگهداري مي‌کنيد و يا اينکه اعضاي خانواده‌تان ورزشکار هستند بهتر است از طرح‌ها و نقش‌هايي استفاده کنيد که شلوغ و تيره هستند و کثيفي را نمايان نمي‌کنند. بايد توجه داشته باشيد که اين سبک زندگي شما با افرادي که تنها زندگي مي‌کنند بسيار متفاوت است ولي اگر از آن دسته افرادي هستيد که خانواده کم جمعيت داريد و عادت به رفت و آمد و شلوغي نداريد بهتر است از فرشي که داراي نقوش کم و به رنگ روشن است، استفاده کنيد.

ويژگي سوم:
توجه داشته باشيد که فرش‌هاي تک رنگ تيره، مانند آبي نفتي، مشکي يا قهوه‌اي مايل به شکلاتي به سادگي لکه‌هاي روشن و يا دوده‌ها را نمايان مي‌کنند و فرش‌هايي که داراي رنگ‌هاي بسيار روشن هستند، مانند سفيد و يا کرم گرد وغبار و جاي پا را نشان مي‌دهند. اگر فرشي را براي محوطه بيروني خانه مي‌خواهيد، بهتر است محيط خارج خانه و ميزان آلودگي را در نظر بگيريد تا فرش جلوي در کثيف نمايان نشود. محيط داخلي خانه را هم بررسي کنيد تا ببينيد که بيشتر چه نوع کثيفي شامل آن مي‌شود و سپس رنگ فرش را انتخاب کنيد.

ويژگي چهارم:
اگر فضاي کوچکي در خانه داريد و مي‌خواهيد بزرگ‌تر نمايان شود، بهتر است از فرش‌هايي که داراي رنگ‌هاي روشن هستند، استفاده کنيد. به طور معمول اين نوع از فرش‌ها فضا را بزرگ‌تر جلوه مي‌دهند. اگر فضاي خانه‌تان بسيار بزرگ و کم اثاثيه جلوه مي‌کند، بهتر است از فرش‌هايي استفاده کنيد که داراي رنگ‌هاي تيره هستند، اين نوع فرش‌ها فضايي دنج، گرم و صميمي به وجود مي‌آورند.

ويژگي پنجم:
آن دسته از فرش‌هايي که داراي چند رنگ مختلف هستند و يا طرح‌هايي تو در تو دارند، ذرات کوچک، غبار و خاک را کمتر از ديگر فرش‌ها نشان مي‌دهند. اگر خانه‌اي داريد که در معرض گرد و غبار و دوده قرار دارد، بهتراست يکي از همين انواع فرش‌ها را انتخاب کنيد.

ويژگي ششم:
به شيوه استفاده و نوع کاربرد فرش‌ها بسيار توجه داشته ‌باشيد. به ياد داشته ‌باشيد آن دسته از فرش‌ها که در بافت‌شان نايلون به کار رفته است و به اصطلاح فرش‌هاي نايلوني ناميده مي‌شوند، بسيار با دوام و در برابر تغيير شکل بسيار مقاوم هستند و به نسبت ديگر فرش‌ها قيمت ارزان‌تري هم دارند. تنها ايرادي که اين دسته از فرش‌ها دارند اين است که گرد و خاک را به سادگي به اطراف منتقل مي‌کنند.

ويژگي هفتم:
به ياد داشته باشيد، فرش‌هايي که در بافت‌شان اولفين به کار رفته است، در برابر رطوبت مقاوم هستند و به سادگي تميز مي‌شوند اما به مرور زمان حالت اصلي‌شان را از دست مي‌دهند و به اصطلاح کش مي‌آيند.

ويژگي هشتم:
فرش‌هاي پشمي داراي ماندگاري زيادي هستند و در برابر عوامل محيطي مقاومت بالايي دارند اما گرد و خاک به سختي از آنها جدا مي‌شود.

ويژگي نهم:
فرش‌هاي اکريليک و پولي استر ممکن است خرده‌هايشان از آنها جدا شود.

ويژگي دهم:
به ياد داشته باشيد که اگر از فرش استفاده نمي‌کنيد، آن را در حالت لوله شده نگهداري کنيد نه در حالتي که پهن باشد، در اين صورت فرش دست نخورده و نو باقي مي‌ماند

برچسب ها:
مدیرسایت 1396/02/14
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید